אמסטרדם – מוזיאונים מוכרים יותר ומוכרים פחות

אמסטרדם – שופעת מוזיאונים מכל הסוגים ובכל הגדלים

בפוסט הקודם על אמסטרדם סיפרתי לכם על כנסיות פארקים וגנים.
אם קראתם את פוסטים קודמים שלי (בטח קראתם, אלא מה?) על ערים אחרות, אתם כבר יודעים שאוריאל ואני חובבי מוזיאונים. לקראת כל טיול אנחנו מכינים לעצמינו רשימת מוזיאונים ומחפשים גם כאלה שמוכרים קצת פחות.
בפוסט הזה אציג לכם את מוזיאונים באמסטרדם בהם ביקרנו בכל שלושת הביקורים שלנו בעיר. לא בהכרח על פי סדר הביקור והיו כאלה שביקרנו בהם פעמיים.

מוזיאון ואן גוך

מבנה
מוזיאון ואן גוך

אוסף היצירות הגדול ביותר של הצייר הנפלא הזה. ולא רק יצירות שלו. תוך כדי שוטטות בו (שריינו לכם לפחות שעתיים וחצי שלוש) אפשר לראות את ההתפתחות של האמן ושל אומנים אחרים בני המאה ה -19.
זכינו להכיר שם צייר נפלא, שהיה חברו הטוב של ואן גוך ששמו אמיל ברנארד Emile Bernard. ובקומה הראשונה יש שלושה צילומים נדירים ביותר בהם מצולמים ואן גוך וברנארד יחד.
ביקרנו בו פעמיים ונשוב אליו בפעם הבאה.

שימו לב:- לא ניתן לרכוש כרטיסים במקום אלא אך ורק דרך האינטרנט.

כתובת: Museumplein 6, 1071 DJ Amsterdam, עלות למבוגר 18 יורו  עד גיל 18 וכמובן למחזיקי כרטיס המוזיאונים או Iamsterdam  הכניסה ללא תשלום.

סטיידליק

 

מוזיאון הסטיידליק

מוזיאון לאומנות מודרנית בבבניין מרהיב. בביקורנו השלישי (ראו הבטחות שהבטחנו לעצמנו) לא נכנסנו אליו. בביקורנו הקודם הייתה בו תערוכת כרזות מטמטמת ביופייה ואז גם חלק ממנו היה בשיפוצים.

סטיידליק

 

בסטייליק

כתובת:- Museumplein 10 1071 DJ עלות:- 17.5 יורו למבוגר. (ניתן לרכוש באתר) שעות פתיחה כל יום 10:00-18:00 למעט שישי 10:00-22:00

רייקסמוזאום

רייקס

המוזיאון הלאומי של הולנד ואחד הנחשבים והחשובים ביותר בעולם. החל את פעילותו בשנת 1885 בבניין הנוכחי, אבל קודם לפתיחתו היו רוב מוצגיו מוצגים בהאג בארמון המלוכה שם. יצירותיו של רמברנדט זוכות שם למקום של כבוד ותוכלו לחזות בין היתר ב"משמר הלילה" אחד מציוריו היותר ידועים, אבל כמובן שלא רק. יש בו שפע של פריטים החל מימי הביניים ועד לתקופת הרנסאנס. יש לו חצר יפהפייה!!

רייקס

כתובת:- Museumstraat 1, 1071  פתוח יום יום בין השעות 09:00-17:00 עלות 17.5 יורו. ישנם סוגי כרטיסים שונים שווה לבדוק באתר ולבעלי אחד הכרטיסים שציינתי למעלה – יש הנחות.

אלארד פירסון

אלארד פירסון

המוזיאון לארכיאולוגיה של אוניברסיטת אמסטרדם.

אלארד פירסון

 


מוצגים מהמזרח הקדום, רומא העתיקה, מצריים העתיקה, תצוגה של יצירות אומנות וכלים שימושיים מאותן תקופות וגם מומיות וסרקופגים. בקיצור מוזיאון מרתק ביותר. מי שאוהב ארכיאולוגיה  יחגוג שם.

כתובת:- Oude Turfmarkt 129, 1012  סגור בימי שני. בשבת וראשון 13:00-17:00 שלישי עד שישי 10:00-17:00 עלות 10 יורו

המוזיאון ההיסטורי של אמסטרדם

 

המוזיאון ההיסטורי של אמסטרדם

מוזיאון יפהפה (הכניסה מקלוורסטראט) שממוקם החל משנת 1975 במבנה ששימש כבית היתומים העירוני. באמצע המאה ה-17 נבנה מתחם חדש עבור בית היתומים והמוסד הועבר אליו. חדר ההנהלה של בית היתומים שומר, התקרה המצוירת מהמאה ה-17 שוחזרה והחדר הוחזר בדיוק רב למצב בו היה בשנת 1879.
ביקרנו בו בפעם הראשונה שהיינו באמסטרדם וכבר אז ברור היה לנו שנשוב אליו בביקור הבא (שהגיע אפילו מהר מהצפוי).  זהו מוזיאון שמסודר על פי שנים ממש מראשית ימי אמסטרדם והוא צופן הפתעות מהפתעות שונות מעבר לכל פינה.  שריינו לעצמכם לפחות שלוש שעות של תענוג אמתי.
כתובת:- KALVERSTRAAT  92 פתוח יום יום מ 10:00 – 17:00 עלות 13.5 יורו לבוגר

                                                                                                                                                      המוזיאון הטרופי

מוזיאון לחקר התרבויות שמציג תערוכות אנתרופולוגיות. הוא אחד מהמוזיאונים הגדולים ביותר בהולנד, וניתן להעביר בו שעות ארוכות בין תצוגות שמראות את אורח החיים בתרבויות השונות באזורים הטרופיים, כאפריקה ועוד.חפצים שונים החל מכלי נגינה ועד מסכות, כלי נשק, צילומים נדירים  ומה לא. אולמות מרשימים שנותנים הצצה מרתקת לעולמן של תרבויות רחוקות. ממוקם לא רחוק מגן החיות ארטיס. ממליצה ביותר. מרתק גם לילדים וכמו בהרבה ממוזיאוני הולנד יש בו אגף מיוחד לילדים ובימי ראשון יש שם הפעלות (בהולנדית).
כתובת:- Linnaeusstraat 2, 1092 CK פתוח שלישי עד ראשון 10:00-17:00  עלות 15 יורו .כרטיסים ניתנים לרכישה גם באתר וגם בקופת המוזיאון. *שימו לב, מי שיש לו את כרטיס המוזיאונים או את Iamsterdam , ללא תשלום.

                                                                                                                                                        הרמיטאג'
סניף של מוזיאון ההרמיטאז'  שבסנקט פטרבורג, ממוקם  על גדת נהר האמסטל  בבניין שנבנה בשנת 1681 עבור נשים קשישות ובשנת 1683 שוכנו בשני אגפיו כ- 400 נשים. בשנת 1817 המקום החל לשמש בית גם לגברים קשישים. יש במקום אולם כנסייה יפהפה שממנו ניתן להשקיף על נהר האמסטל ו…להתמסטל מהנוף. במהלך השנים עבר המקום שיפוצים משיפוצים שונים כולל התקנת מערכות הסקה והקמת מטבח גדול יותר לטובת הקשישים, אבל בסוף המאה ה-20 התברר שלמרות השיפוצים הנרחבים שהמקום עבר מידי פעם, הוא כבר אינו מתאים למגורים ובשנת 2007 הועברו יושביו לבתים אחרים.  אז גם הוחלט להסב את המקום למוזיאון ולהציג בו חלק מהאוצרות  של  ההרמיטאז' מסנקט פטרבורג. הפתיחה הרשמית של המוזיאון התקיימה ב-19 ביוני 2009. המקום יפהפה, בקרו גם במטבח שבמרתף, אל תוותרו על הכנסייה שבמקום.
כתובת:- Amstel 51, 1018 EJ Amsterdam פתוח יום יום 10:00-17:00. מחירים:- בקרו באתר ובחרו מה שנכון לכם (יש מספר אופציות)

בית רמברנדטאני אוהבת את רמברנדט, אז היה הגיוני שארצה לבקר שם. תראו, יש שם יותרמדרגותמעבודות של רמברנדט. יש תחריטים יפהפיים שלו ושל תלמידיו. מידי פעם יש שם תערוכות מתחלפות של אמנים עכשוויים.
לא הייתי מגדירה אותו כמוזיאון חובה. אבל אל תגלו לאף אחד. 🙂

כתובת:- Jodenbreestraat 4, 1011 NK  פתוח מידי יום 10:00-18:00 עלות 13 יורו  *שמו לב מי שיש לו את כרטיס המוזיאונים או את Iamsterdam ,ללא תשלום.

                                                                                                                                                            הפואם

מבט אל חצר הפואם

מוזיאון הצילום  מוזיאון זעיר ומתוק לתפארת לכל חובבי הצילום באשר הם. תערוכות מתחלפות, כשמידי פעם מוקדשת תערוכה שלמה לסוג צילום אחד. וחצר מתוקה ששווה להציץ מבעד לחלון כדי לראות. אנחנו אהבנו מאד.
כתובת:- Keizersgracht 609, 1017 שעות פתיחה חמישי ושישי  10:00-21:00 רביעי שבת וראשון 10:00-18:00 ובימי שני סגור. עלות 11 יורו. למחזיקי הכרטיסים שהזכרתי כניסה חינם.

מוזיאון ואן לון

ואן לון

בלב אמסטרדם על Keizersgracht עומד בית יפהפה, שהדייר הראשון בו היה הצייר פרדיננד בול, תלמידו של רמברנדט, ובאמצע המאה ה- 19, עברה להתגורר בו משפחת  ואן לון.

וילם ואן לון , היה ממייסדי VOC – חברת "הודו המזרחית ההולנדית" שנוסדה בשנת 1602 על ידי איחוד של כמה חברות מסחר הולנדיות מתחרות, כחברה שכל פועלה כוון לסחר עם הודו, ושממשלת הולנד העניקה לה מונופול של 21 שנה
על סחר התבלינים ההולנדי. המקום מארח גם תערוכות מתחלפות ושבעה ימים בשבוע, המשפחה פותחת את ביתה ואת אוסף האומנות שלה לציבור הרחב.


לבניין חצר סימטרית יפהפייה. אל תפסידו.

החצר בבית ואן לון

כתובת:- Keizersgracht 672, 1017 ET  פתוח יום יום מ 10:00-17:00 עלות – 9 יורו.

מוזיאון החתולים

 

מוזיאון החתולים

המוזיאון הוקם על ידי בוב מייג'ר שהגה וייסד את המוזיאון לזכרו של החתול שלו, שליווה אותו במשך 17 שנים. המבנה בו קיים מוזיאון החתולים הוקם בשנת 1667. הוא וזה שלצדו היו בעצם שני בניינים זהים לחלוטין שנבנו עבור משפחת ואן לון. במהלך השנים הבניין עבר ידיים ושינויים שונים אבל ב 1985 שוחזר לחלוטין והוחזר למצב בו היה מבראשית. במוזיאון אוסף של יצירות אומנות שונות, החל מכרזות, צילומים, ציורים פסלים ואיורים, שעוסקים בתפקידיו השונים של החתול, באופיו ובהתנהגותו.

אומנות במוזיאון החתולים

יש חצר חביבה למוזיאון אבל אסור היה לצאת אליה כי אחת מחתולות המשכן המליטה ולא רצו שהיא תצא. אנחנו לא זכינו לראות אף לא אחד מהחתולים החיים במתחם. המקום חביב, אבל בהחלט לא נמנה על אתרי החובה.

אומנות עם קצת חצר

כתובת:- Herengracht 497, 1017  עלות 7 יורו פתוח ב' עד ו' 10:00-17:00 ש'  ו-א' 12:00-17:00

המוזיאון להיסטוריה יהודית

 

המוזיאון להסטוריה יהודית

נמצא בכיכר נאומרקט ממש מול בית הכנסת הפורטוגזי. ממוקם במבנה אשר, עד מלחמת העולם השנייה, שימש כבית הכנסת הגדול של אמסטרדם. אוספים רבים ומרגשים, חפצי קודש שלצדם הסבר על מנהגים ומסורות שונות. ותערוכה שמספרת על ההיסטוריה של יהדות אמסטרדם במאה ה 20.

חפצי קודש

 

אגף ילדים מרגש ביותר שלא כדאי לפסוח עליו, אבל שימו לב,  הכניסה לאגף הילדים מחוץ למוזיאון. כשעומדים מול קופת הכרטיסים, ישנו אגף מיוחד מימין. אם הדלת סגורה פשוט בקשו  מהברנש החביב בקופת הכרטיסים
והוא יפתח לכם אותה עם זמזם.

באגף הילדים

כתובת:- Nieuwe Amstelstraat 1, 1011 עלות:- הכנסו לאתר ובחרו מה מתאים לכם, או שניתן לרכוש בקופת המוזיאון עצמו. פתוח יום יום מהשעה 11:00-17:00 

מוזיאון הפיאנולה

פיאנולה

המוזיאון ממוקם ברובע היורדאן. מוזיאון זעיר ומרשים ובו אוסף של פסנתרים אוטומטיים,  "פיאנולה." הכלי הומצא בשנת 1900 .בראשית היה מכשיר חיצוני שמצמידים היו אל הפסנתר בדיוק מעל לקלידים, בהמשך נבנה מנגנון בתוך פסנתר אשר אפשר את הנגינה באופן אוטומטי, בעזרת נייר מחורר שהוצמד אל גליל ודוושות שאפשרו את נגינת הפסנתר.


במוזיאון מעל 25,000 גלילים של מוזיקה לפיאנולה כשרובם יכולים להתאים לשימוש לכל אחד מכלי הנגינה במקום.

במוזיאון פיאנולה

ההדרכה במקום מרתקת וכל אוהב מוזיקה ופסנתרים ימצא את עצמו חוגג עם מוצרט, ג'ופלין ופרוקופייב. אנחנו היינו בעננים! מומלץ ביותר.

כתובת:- Westerstraat 106, 1015 פתוח שישי עד ראשון 11:00-17:00 עלות – 9 יורו

מוזיאון ברטלוטי

 

בית ברטלוטי

גם הוא באותו הרובע, שוכן  בבניין משנת 1620, בית תעלה מפואר שהיה שייך לאחד מסוחריה האמידים של אמסטרדם. חדרים מקסימים, חדר לריקוד עם סימני הצעדים הנכונים על שטיח, מטבח עם סימונים לסידור השולחן ועוד.

בית ברטלוטי

המקום היה פתוח לקהל ביום המונומנטים עליו שמעתי ממש יום טרם נסיעתינו, מחברתי הוירטואלית (לעת עתה)  Rachel Lavi Dagan שחובקת את הבלוג רק עתיק – טיולי וינטג' וברוקנט בהולנדבשיחה שניהלתי עם אחת המדריכות במקום היא סיפרה לי שהמקום היה סגור לקהל הרחב עד שלפני כחודשיים הוא נפתח כמוזיאון. היא גם ספרה לי שבדרך כלל נערכים במקום סיורים בקבוצות, ושבשל היומיים הפתוחים שהיו, מאחר וברור היה שלא יהיו מספיק מדריכים לסיורי הקבוצות, הם נאלצים היו להצפין חלק מאוצרות הבית. כך או כך, המקום יפהפה ויש לו גן נפלא.

כתובת:- 170, Herengracht, Amsterdam  כרטיסים באתר על פי תאריך.

אז, ספרו לי ושתפו. באיזה מוזיאונים מוכרים יותר או פחות, מוזרים או מיוחדים, שאינם מוזכרים כאן, ביקרתם? מה היה הדבר שהכי הקסים אתכם בהם?

בפוסט הבא יש עולם מחוץ לאמסטרדם

  • הערה חשובה:- בפוסט "מותר לפעמים גם לפסוח" סיפרתי לכם על מקרים בהם רכישת כרטיסים לאטרקציות דרך האינטרנט לא תמיד משתלמת. שימו לב שבפוסט הזה יש פעמים בהן מודגש שאין אופציה אחרת. כלומר ניתן לרכוש כרטיסים רק דרך אתר המוזיאון ולא בקופות. בדרך כלל במקרים האלה, לא תדרשו לשלם עמלה על הרכישה מראש, ולפעמים אפילו יש הנחה. עדיין ממליצה תמיד לבדוק באתרים השונים כדי לחסוך עמלה אם רק ניתן.
  • מוזמנים להציץ במדור טיולים בחוץ לארץ כדי למצוא המלצות על מקומות נוספים באירופה!

רוצים לקבל עדכונים במייל? הירשמו לניוזלטר של חמושה:

חדש! מטיילים בעקבות חמושה

פונים אלי לעתים לשאול אם אני מארגנת טיולים מהרשומות שלי בבלוג.

אני שמחה ונרגשת להשיק סיורים רגליים עם מדריכים מקצועיים בעקבות הטיולים שלי

תגובות

כתיבת תגובה

תגובות פייסבוק

חיפוש מלונות

Booking.com

חפשו יעד באתר

פרסמו את העסק בחמושה!

תוכן שעשוי לעניין אותך

חמושה גם בפייסבוק:

רוצים עדכונים למייל?

רוצים לקבל עדכונים על כתבות חדשות במייל?

פרסמו את העסק שלכם בחמושה!

כתבה פרסומית לבתי עסק

כרטיסי מדריכי טיולים

אטרקציות לילדים